Imagine
![Consolidarea rezilienței socioeconomice a femeilor și fetelor afectate de criza refugiaților ucraineni din Moldova](/sites/default/files/2023-07/japan2.png?t=1690272995)
Proiectul se va axa pe consolidarea protecției și a rezilienței socio-economice a femeilor și fetelor afectate de criza refugiaților ucraineni din Moldova, oferindu-le oportunități economice și servicii multisectoriale specializate în domeniul violenței de gen.
Concentrându-se atât pe persoanele refugiate, cât și pe comunitățile-gazdă, proiectul va promova o mai mare integrare și incluziune. De asemenea, va promova soluții locale și rezultate durabile prin parteneriatele sale cu autoritățile publice locale și societatea civilă (și consolidarea capacităților acestora).